آموزش

یکسره کردن سوییچ خودرو

سوییچ پارس، سمند و 405

دقت شود : تمامی مراحل ذیل باید در صورت باز بودن قفل فرمان خودرو انجام شود

یکسره کردن سوییچ خودرو یک راهکار ساده جهت روشن کردن خودرو در مواقع اضطراری می باشد. زمانیکه سوییچ خودرو بدلیل اشکال مکانیکی یا الکتریکی عمل نمی کند طبیعتاً امکان استارت زدن و روشن کردن خودرو توسط سوییچ وجود ندارد. درچنین حالتی راهکار اضطراری یکسره کردن خروجی IG1 سوییچ می باشد.

در کلیه ی خودروها جهت روشن کردن خودرو در چنین شرایطی تنها برق دار کردن سیستم انژکتوری خودرو کافی است اما ازآنجا که ممکن است استفاده از تجهیزاتی چون برف پاک کن و بخاری تحت شرایطی گریزناپذیر باشد علاوه بر برق دار کردن IG1 باید ترمینال یا ترمینال های متصل به این تجهیزات را نیز جهت استفاده برق دار نمود.

این کار را می توان توسط چند تکه سیم از روی سوکت های متصل به مغزی سوییچ و یا از محل قرارگیری فیوزها در جعبه فیوز انجام داد. انجام اینکار مثل اینست که سوییچ خودرو کاملاً باز باشد بنابراین دراین حالت به راحتی می توان با اتصال پیچ بالای اتوماتیک استارت (پیچ B) به فیش تحریک اتوماتیک (فیش S) درحالت خلاص و یا با هل دادن خودرو را روشن نمود.

جهت یکسره کردن خروجی های سوییچ یک خودرو باید با سیستم برق آن خودرو و رنگ بندی سیم های سوییچ آشنایی داشته باشید و ترمینال های سوییچ را بشناسید و نیز محل قرارگیری فیوزهای برق دایم و برق باسوییچ را بدانید و یا بتوانید با انجام تست های لازم انها را بیابید.

مرحله IGN سوییچ (IG1 و IG2)

دراینجا رنگ بندی سوکت ها و سیم های متصل به مغزی سوییچ خودروهای پژو ۴۰۵، پارس و سمند توسط وبسایت تخصصی کارساز (گروه آموزشی جنگل) جهت آشنایی شما مخاطبین عزیز با ترمینال های سوییچ معرفی می گردد.

یکسره-کردن-استارت
یکسره-کردن-استارت

یکسره کردن IG2

سوکت قهوه ای: پایه دوم سیم ابی (برق دائم)، پایه اول سیم قهوه ای ترمینال IG2 (تغذیه ی تجهیزات اصلی)

یکسره کردن IG1

سوکت خاکستری: پایه یک سیم زرد ترمینال ACC (تغذیه ی تجهیزات جانبی) به سوکت مشکی پایه دوم سیم سفید (برق دائم) سوکت خاکستری: پایه دوم سیم قهوه ای به سوکت مشکی پایه دوم سیم سفید ترمینال IG1 سوییچ (تغذیه ی سیستم انژکتوری. سیستم شارژ و راهنما)

یکسره-کردن-IG1
یکسره-کردن-IG1

مرحله استارت خودرو

سوکت مشکی: پایه دوم سیم سفید (برق دائم) و پایه اول سیم آبی ترمینال ST (جهت تحریک اتوماتیک استارت) 

مرحله-استارت-کردن
مرحله-استارت-کردن

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام متشکرم درود بر انسانیت شما افتخار کنید که دانش وپژهشتان را در اختیار مردم قرار می دهید درود برپدر و مادر بزرگوار شما. آموزنده و عالی ‘قابل فهم و کاملا ایمن بود. سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا